12 października, na spotkaniu w redakcji "Gazety Polskiej", w obecności red. Katarzyny Gójskiej - Hejke, red. Tomasza Sakiewicza, Ryszarda Kapuścińskiego, Bogdana Cichego, Zenona Torza, Anity Czerwińskiej, Marty Święcickiej, Małgorzaty Wypych, Romana Zawiślaka, Macieja Roszkowskiego, Marka Sęka, Barbary Paliwoda, Sabiny Treffler, Bogdana Freytaga spotkała się grupa inicjatywna mająca na celu powołanie
Społecznego Komitetu Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem.
Celem Komitetu będzie koordynowanie przygotowań i organizacji Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem. Obchody będą składać się z trzech ściśle ze sobą powiązanych części: obchodów miesięcznicy 10 kwietnia, Marszu Pamięci, oraz zbudowania miasteczka namiotowego pod Sejmem lub pod Urzędem Rady Ministrów. Trzecia rocznica będzie dobrym terminem do Wielkiego Protestu przeciwko dotychczasowym rządom Tuska i jego szajki. Celem ogólnopolskiej akcji, w którą - mamy takie przekonanie - zaangażują się wszystkie organizacje społeczne i polityczne w Polsce, będzie odsunięcie od władzy Tuska i jego popleczników. Na Klubach "Gazety Polskiej" spocznie wielki obowiązek organizacji całego przedsięwzięcia.
Sprawy organizacyjne:
Każdy Klub "GP" tworzy Regionalny Społeczny Komitet Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem. Zadaniem Komitetów regionalnych będzie tworzenie struktur na poziomie lokalnym, pozyskiwanie ludzi i organizacji gotowych do uczestniczenia w obchodach rocznicy, zmobilizowanie lokalnej społeczności do przyjazdu do Warszawy i pozostania w miasteczku namiotowym.
Każdy Regionalny Społeczny Komitet powinien wyznaczyć swoich przedstawicieli do poszczególnych zadań:
- Informacja (osoba do kontaktów z koordynatorami wojewódzkimi i klubami z najbliższej okolicy)
- Bezpieczeństwo (osoba która będzie odpowiadać za bezpieczeństwo podczas Marszu i w trakcie pobytu w miasteczku)
- Logistyka transportu (osoba odpowiedzialna za zorganizowanie transportu dla całej grupy i współpracy z innymi organizacjami - maksymalne wykorzystanie środków transportu)
- Kontakt z mediami (osoba do udzielania informacji mediom)
- Kontakt z organizacjami patriotycznymi (bardzo ważne zadanie dla osoby która będzie współpracować z patriotycznymi organizacjami w swoim mieście, takimi jak np.: NSZZ "Solidarność", Solidarni 2010, Kołami Radia Maryja, Obrońców Krzyża i innymi)
- Kontakt z organizacjami politycznymi
- Organizacja noclegów (osoba która będzie uczestniczyć w wynajęciu miejsc noclegowych w Warszawie na czas Wielkiego Protestu)
- Pozyskiwanie środków finansowych od sponsorów (ktoś musi się zająć pozyskaniem sponsorów. Coraz więcej firm dochodzi do przekonania, że obecna sytuacja polityczno-gospodarcza dłużej trwać nie może; jest wielu, którzy nam pomogą)
Powołani zostali koordynatorzy wojewódzcy Komitetu Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem. Ich zadaniem będzie koordynowanie i udzielanie wszelkiej pomocy Regionalnym Społecznym Komitetom.
Ze strony Społecznego Komitetu Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem za konkretne działania odpowiedzialni są:
- Kontakt z mediami: Anita Czerwińska
- Kontakt z organizacjami politycznymi i społecznymi: Ryszard Kapuściński, Zenon Torz.
- Kontakt z koordynatorami wojewódzkimi: Ryszard Kapuściński
- Kontakt z komitetami regionalnymi: Marta Święcicka, Małgorzata Wypych
- Pozyskiwania środków finansowych od sponsorów: Zenon Zawiślak, Małgorzata Wypych, Maciej Roszkowski
Asystenci Tomasza Sakiewicza w Społecznym Komitecie Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem:
Maciej Roszkowski - 506 844 807
Barbara Paliwoda - 501 021 622
Marsz Niepodległości
Kluby "Gazety Polskiej" wezmą udział w Marszu Niepodległości 11 listopada jako współorganizatorzy Marszu.
Kluby w trakcie Marszu utworzą wspólny sektor. Czoło sektora Klubów będzie wyznaczał baner Klubów "Gazety Polskiej". Istnieje pilna potrzeba stworzenia sprawnej służby porządkowej, która będzie dbała o bezpieczeństwo i porządek klubowiczów w czasie Marszu. Członkowie służby porządkowej będą mieli odblaskowe kamizelki z napisem "Służba porządkowa 'Gazeta Polska' ". Kluby proszone są o mobilizację i zgłaszanie osób (najlepiej mężczyzn) do służby porządkowej. Planowane jest również utworzenie Klubowego Komitetu Honorowego Marszu Niepodległości.
Wszystkie Kluby prosimy o pełną mobilizację, gdyż Marsz Niepodległości będzie okazją do wykazania aktywności i zdyscyplinowania Klubów "Gazety Polskiej" przed Obchodami Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem.
Człowiek Roku Klubów "Gazety Polskiej"
Powołana została Kapituła której zadaniem będzie wybór Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" z osób nominowanych przez Kluby, oraz dochowanie szczególnej troski podczas liczenia głosów. W skład Kapituły weszli: Katarzyna Gójska-Hejke, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński. Kapituła będzie uzupełniona o inne osoby które wkrótce zaprosimy do współpracy.
Wybór Człowieka Roku dokonany zostanie na dotychczasowych zasadach, tzn. członkowie Klubów "Gazety Polskiej" proszeni będą o wysyłanie swoich propozycji na adres biura klubów: klubygp@gazetapolska.pl
Co tydzień będziecie Państwo otrzymywać aktualną listę Waszych propozycji.
Terminem ostatecznym na oddanie głosu jest 10 grudzień.
Na spotkaniu w sprawie powołania Społecznego Komitetu Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem, na Człowieka Roku Klub z Gliwic zaproponował Pana Premiera Jana Olszewskiego. Propozycja wśród obecnych na spotkaniu przeszła przez aklamację, ale oczywiście czekamy na inne Państwa propozycję.
Ryszard Kapuściński
505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków
Layout i wykonanie: Wójcik A.E.