PomóżmyWiele złego dzieje się w Polsce pod rządami ekipy Donalda Tuska, tylko w ostatnim czasie zostaliśmy zbulwersowani wiadomością o nie przyznaniu TV Trwam miejsca w multipleksie, drastycznego podniesienia wieku emerytalnego, oraz sprawa wydawało by się lokalna, ale..., cytuję list który otrzymałem z WOŁANIEM O POMOC:

"Uwaga pilne ! Dzisiaj w nocy około godz.3.00 zakończyła sie fiaskiem kolejna runda negocjacji, pracodawca nadla nie uznaje słusznych żądań płacowych i warunków pracy kierowców.Kolejna runda negocjacji dopiero w poniedziałek 16.01.2012r., strajk trwa nadal. Dzisiaj, w celu wsparcia, do strajkujących kierowców przyjeżdżają przedstawiciele NSZZ "Solidarność" z Regionów Dolny Śląsk, Gorzów Wlkp. i Jeleniej Góry, również dzisiaj od godz.9.00 pod magazynami ND Polska w Mysłowicach (Górny Śląśk) związkowcy-górnicy z Regionu Górny Sląsk NSZZ "S" będą demonstrować wspierając naszych kolegów, również dzisiaj od godz.14.00 pod magazynami NP Polska w Gądkach koło Poznania podobną demontsrację przeprowadzą związkowcy z Regionu Wielkopolska NSZZ "Solidarność". Codziennie od wtorku 10.01.2012r.kierowcy blokują bramę wjazdową do bazy w Płotach dla aut ciężarowych z ND, również codzienie na terenie Zielonej Góry przeprowdzaja akcje na rondach miasta i pod Urzędem Marszałkowskim, w piątek 12 stycznia 2012r. grupa 30 kierowców była na demonstracji w Poznaniu wesprzeć służby mundurowe ETF(europejska centarla związkowa transportowców) i Verdi - transporotwcy z Niemiec maja przyjechać 18 stycznia, dlatego planowana jest z Nimi wspólna akcja na moście w Słubicach, chyba że mają inny pomysł, szczegóły ackji trzeba omówić, jeżeli coś się zmieni po poniedziałkowych negocjacjach to natychmiast dam znać.

Strajk trwa nadal już dwunasty dzień. Planujemy kolejne wsparcie naszych kolegów w poniedziałek 16 stycznia 2012r.od godzin rannych tj. 11.00 oraz we wtorek 17.01.2012r. też w godzinach około 11.00 - 12.00 dlatego apeluję i proszę wszystkich związkowców NSZZ "Solidarność" i ludzi dobrej woli aby na godz.11.00 stawić sie do Płot koło Zielonej Góry pod bazą ND Polska - nasi koledzy nie mogą pozostać sami w tak trudnych dla nich i ich rodzin chwilach, dwunasty dzień strajku to trudna przeprawa w ich życiu. Do tej pory codziennie przedstawiciele z Komisji Zakładowych Regionu Zielonogórskiego, Zagłębie Miedziowe, Dolny Śląsk, Gorzów Wlkp, niemieckeigo związku Verdi odwiedzali ich i wspierali - te spotkania wywarły duży wpływ na ich morale i heroiczną postawę, ich solidarność - dodawały im sił w ich walce. Ich słuszne żądania poparły francuskie, niemieckie i belgijskie centrale związkowe, również angielska centrala transportówców wczoraj dała słowa wsparcia. Ta walka musi byc też nasza wspólna. Dlatego ponownie apeluję i proszę wszystkich o udział w akcji w Płotach. Proszę o pilne potwierdzenie udziału na mój numer telefonu: 785 182 449 akcja w poniedziałek 16.01.2012r. i we wtorek 17.01.2012r.

Pozdrawiam Bogusław Motowidełko - członek Prezydium Zarządu Regionu NSZZ "S" Zielona Góra"Jako Kluby "Gazety Polskiej" oficjalnie włączamy się w akcję pomocy i zbierania podpisów, wysyłam Państwu tabelki z prośbą o zbieranie podpisów i wysyłanie na podane adresy, można na dole dopisać Klub który zbierał podpisy.

Ryszard KapuścińskiPOBIERZ-kliknij
POBIERZ-kliknij
POBIERZ-kliknij

Biuro Klubów "Gazety Polskiej"505 038 217, (12) 422 03 08;
e-mail klubygp@gazetapolska.pl
ul. Jagiellońska 11/7 31-011 Kraków

Layout i wykonanie: Wójcik A.E.