Tekst alternatywny

10.02.2014 r. w Dzierżoniowie – 46 miesięcy po Tragedii Smoleńskiej

10.02.2014 r. w Dzierżoniowie – 46 miesięcy po Tragedii Smoleńskiej

Kontynuując tradycję miesięcznic, członkowie Klubu Gazety Polskiej Dzierżoniów II wraz z koleżankami i kolegami z Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego, spotkali się przed Pomnikiem Losów Ojczyzny. Pod Tablicą Smoleńską upamiętniającą śmierć wybitnych córek i synów naszej ojczyzny na czele z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, zapaliliśmy znicze i w intencji tragicznie zmarłych odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przewodniczący klubu Janusz Maniecki w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na nasilającą się aktywność rosyjskiej agentury. Stwierdził, że kolejne przepełnione nieskrywaną nienawiścią ataki na Antoniego Macierewicza dowodzą, iż kłamliwa rosyjska wersja przyczyn smoleńskiej tragedii autorstwa generalicy Anodiny i podtrzymywana przez jej polskich sługusów Millera i Laska, zwłaszcza po ujawnieniu „raportu archeologów” rozsypuje się w pył. Dlatego zdrajcy już nie tylko przestali zachowywać ostrożność, ale tracą też rozum i zaczynają zachowywać się jak obłąkani, ukazując nam swoje pełne nienawiści i zakłamania twarze na ekranach telewizorów.

Przewodnicząca RS im. Lecha Kaczyńskiego przypomniała o zbliżającym się Narodowym Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – święcie państwowym obchodzonym corocznie 1 marca, poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Powiedziała, że „walki zbrojne w Polsce nie ustały wraz z podpisaniem kapitulacji przez hitlerowskie Niemcy. Wielu polskich żołnierzy zdawało sobie sprawę, że wkroczenie sowieckiego wojska to ponowna okupacja kraju. Postanowili zostać w lasach i kontynuować walkę, aż do ostatecznego zwycięstwa”. Polsce oddali to, co mieli najcenniejsze – swoje życie.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Wyklętych to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz idei niepodległościowej pozwoliły na kontynuację oporu na długie lata – czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy. Inicjatywę ustawodawczą w zakresie uchwalenia nowego święta podjął w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński. Uchwalenie 2 lutego 2011 roku Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i zmowie milczenia po 1989 roku. W intencji żołnierzy niezłomnych odmówiliśmy „dziesiątkę różańca”. Cześć i chwała bohaterom.

Kazimierz M. Janeczko

rzecznik prasowy Klubu GP Dzierżoniów II