Takie tam… deliberacje
VIII Zjazd Klubów Gazety Polskiej – Kalwaria Zebrzydowska 2013
Już wkrótce spotykamy się na święcie Klubów „Gazety Polskiej” jakim jest coroczny Zjazd Klubów „GP”. Tym razem w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej, w Klasztorze oo. Bernardynów. Jest to wyjątkowe miejsce dla Polaków, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, które powstało na początku XVII wieku jako fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego, należy dzisiaj do najciekawszych w Polsce założeń krajobrazowo-architektonicznych i do najczęściej uczęszczanych polskich miejsc pielgrzymkowych www.kalwaria.eu.
W związku z olbrzymim zainteresowaniem Zjazdem i dużą ilością zgłoszeń zostaliśmy zobligowani do znalezienia dla Państwa dodatkowych miejsc noclegowych. Z pomocą przyszły nam Siostry Serafitki, które po wizycie w Kalwarii Zebrzydowskiej Ojca św. Jana Pawła II w 2002 roku rozpoczęły budowę nowego domu noclegowego i dziś mogą powiedzieć, że dzięki pomocy Bożej budowa została ukończona. Zarezerwowaliśmy dla Państwa, w pięknym domu noclegowym Sióstr, dodatkowe miejsca noclegowe, oddalone od Sanktuarium tylko o około 500 metrów.
Gwoli przypomnienia:
Każdy uczestnik Zjazdu będzie musiał posiadać identyfikator, który będzie upoważniał do przebywania na terenie Sanktuarium. Każdy z uczestników Zjazdu otrzyma imienny identyfikator przy wejściu na teren Sanktuarium. Identyfikatory będą wydawane tylko na podstawie list przesłanych przez przewodniczących Klubów. Nie będzie możliwości wejścia na tak zwaną „ostatnią chwilę”. Nie może być tak, że ktoś wniósł opłatę i zgłosił swój udział w Zjeździe dwa miesiące wcześniej, a w efekcie zostaje tym ostatnim.
W tym wyjątkowym przypadku Ewangelia wg Św. Mateusza: „Ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi” – nie będzie miała zastosowania.
W sytuacjach w których nie znajdujecie Państwo racjonalnego wytłumaczenia naszych decyzji proszę dzwonić do pani Ewy Wójcik, szefowej biura Klubów „GP”: 505 038 217, (12) 422 03 08, a do mnie niekoniecznie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących miejsc noclegowych proszę dzwonić: 792 237 403 (Beata Dróżdż) lub proszę wysyłać pytania na e-mail: zjazd.klubygp@gazetapolska.pl
Przypominam po raz ostatni:
– koszt trzydniowego pobytu z wyżywieniem, noclegiem, ochroną, koncertem, kosztami obsługi i wieloma innymi niezbędnymi wydatkami wynosi – 240 zł. od osoby. Wszystkie inne koszty zostaną pokryte przez Fundację Klubów „Gazety Polskiej”
– wpłatę należy dokonać na konto Fundacji Klubów „Gazety Polskiej” z dopiskiem: Zjazd_KlubGP_Miasto
96 2490 0005 0000 4600 2802 2968
ALIOR BANK
Fundacja Klubów Gazety Polskiej
ul. Jagiellońska 11/7
31 – 011 Kraków
– należy wypełnić Kartę Zgłoszeniową (w załączniku), wypełnia ją tylko przewodniczący (nieważne czy uczestniczy w Zjeździe czy też nie), który również wpłaca pieniądze za wszystkie osoby na konto Fundacji. W przypadku gdy jedzie przewodniczący, również podaje swoje dane w rubryce: LISTA UCZESTNIKÓW. Kartę należy wysłać: zjazd.klubygp@gazetapolska.pl
– proszę wziąć ze sobą kopie Karty Zgłoszeniowej, przed wejściem na teren Klasztoru ochrona sprawdzi Państwa zgłoszenie i zostaniecie skierowani do punktu rejestracji
– otrzymacie Państwo identyfikatory i tylko osoby z identyfikatorami będą mogły przebywać na terenie Sanktuarium. Te rygory musimy zastosować dla Państwa bezpieczeństwa i dla uniknięcia jakichkolwiek prowokacji.
– podczas rejestracji do pokoi, do stanowiska rejestracji podchodzi tylko reprezentant Klubu, który odbiera wszystkie prezenty przeznaczone dla uczestników Zjazdu oraz informację, które klucze ma odebrać z recepcji.
ZASTOSOWANIE SIĘ DO NASZYCH ZALECEŃ ZDECYDOWANIE PRZYSPIESZY FORMALNOŚCI!!!
Jeszcze jedno:
Oprócz wielu paneli dyskusyjnych będziecie mogli Państwo w kuluarach porozmawiać z wieloma zaproszonymi gośćmi, np. z Joanną i Andrzejem Gwiazdami, Zofią i Zbigniewem Romaszewskimi, politykami – Mariuszem Błaszczakiem, Beatą Szydło, Krystyną Pawłowicz, Markiem Kuchcińskim, Adamem Lipińskim, Stanisławem Piętą, Ryszardem Terleckim, Andrzejem Dudą, Włodzimierzem Bernackim, Ryszardem Czarneckim i innymi. Nie zabraknie oczywiście przedstawicieli nauki, kultury i dziennikarzy z „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, TV Republika i portalu Niezalezna.pl.
Będą nasi przyjaciele z Węgier, prezes CET-u László Csizmadia i Annamaria Petho – szefowa organizacji kobiecych na Węgrzech. Będą nasi przyjaciele z różnych środowisk, których wszystkich nie da się wymienić.
TV Republika będzie miała swój punkt informacyjny na którym dowiecie się w jaki sposób odbierać sygnał telewizyjny oraz będzie można otrzymać karty Klubu Telewizji Republika, które przez rok będą umożliwiały odbiór sygnału w internecie oraz zniżki na zakup prenumeraty mediów związanych ze „Strefą Wolnego Słowa”, książek w księgarni „GP”, ale także zniżki w restauracjach, hotelach i sklepach.
Będzie można zobaczyć wystawy: „Prawda i Pamięć. Smoleńsk 2010” i „W moim obiektywie. Retrospektywa Piotra Hlebowicza”.
Swoje stoisko będzie miała księgarnia „Gazety Polskiej” i Fundacja Klubów Gazety Polskiej.
Ryszard Kapuściński