Tekst alternatywny

[Tydzień w Klubach „GP”] Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Tydzień w Klubach „GP” – 09.12.2014 r.

Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Jak co roku Kluby „Gazety Polskiej” wybiorą swojego Człowieka Roku – za rok 2014. Przypomnę, że naszymi dotychczasowymi laureatami byli m.in.: były szef CBA poseł Mariusz Kamiński, Śp. Prezydent RP Prof. Lech Kaczyński, Premier Wielkiej Brytanii David Cameron, poseł Antoni Macierewicz, czy prof. Sławomir Cenckiewicz.

Dwa lata temu powołana została Kapituła, której zadaniem jest wybór Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” z osób nominowanych przez kluby, oraz dochowanie szczególnej troski podczas liczenia głosów. W skład Kapituły weszli: Katarzyna Gójska-Hejke, Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński, oraz niektórzy z dotychczasowych laureatów.

Wybór Człowieka Roku dokonany zostanie na dotychczasowych zasadach, tzn. przewodniczący Klubów „Gazety Polskiej” proszeni są o wysyłanie propozycji swoich klubów na adres biura klubów: klubygp@gazetapolska.pl

Co tydzień będziecie Państwo otrzymywać aktualną listę Waszych propozycji i ilość głosów oddanych na poszczególne osoby. Każdy Klub „Gazety Polskiej” ma jeden głos, dlatego proszę na najbliższych spotkaniach porozmawiać o Waszych  kandydatach i po wspólnej przemyślanej decyzji wysłać nazwisko swojego kandydata na adres: klubygp@gazetapolska.pl. Można również wysłać krótką informację, która uzasadni Waszą decyzje; te informacje również będziemy publikować.

Respektować będziemy tylko głosy wysłane z adresu mejlowego przewodniczącego klubu. Proszę nie głosować na osoby związane z redakcją „Gazety Polskiej”; nikt z redakcji nie może kandydować.

W swoich propozycjach proszę szczególnie zastanowić się nad osobami, które w szczególny sposób zasłużyły się w 2014 roku dla Polski, dla Strefy Wolnego Słowa, dla Klubów „GP”.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody Laureatowi Klubów „Gazety Polskiej” nastąpi na uroczystej Gali Strefy Wolnego Słowa,  która jak co roku odbędzie się na początku roku w Warszawie.

Terminem ostatecznym na oddanie głosu jest dzień 5 stycznia 2015 roku.

W Pabianicach na zaproszenie Klubu „GP” z promocją swojej najnowszej książki pt.: „Testament I Rzeczypospolitej” gościł red. nacz. „Gazety Polskiej” – Tomasz Sakiewicz. Towarzyszył mu bard wolnego słowa – Paweł Piekarczyk, który rozpoczął spotkanie, śpiewając swoje najnowsze piosenki. Następnie red. Sakiewicz wprowadzał słuchaczy  w niuanse geopolityki Europy Środkowej oraz polityki obecnego rządu nawiązując  do swojej najnowszej książki.

W gościnnej sali piławskiego MOK-u odbyło się z inicjatywy Klubu „GP” Dzierżoniów II spotkanie z pisarzem, redaktorem „Gazety Polskiej” – Arturem Dmochowskim. W spotkaniu uczestniczył były wojewoda dolnośląski – Krzysztof Grzelczyk, posłanka Anna Zalewska, oraz Michał Dworczyk – prezes Fundacji Wolność i Demokracja z Warszawy. Wieczorne spotkanie poświęcone było analizie sytuacji po sfałszowanych wyborach samorządowych. Artur Dmochowski powiedział – „w tym roku powtórzyła się tendencja z wyborów samorządowych w 2010 r. Regiony Polski, gdzie wygrywała Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, to te części kraju, gdzie padały rekordy głosów nieważnych. W tym roku głosów nieważnych w wyborach władz sejmików było blisko 18 proc”. Z mocą zaznaczył, że przyszłoroczne wybory, o ile PiS myśli o wygraniu, muszą być rzetelnie i dokładnie monitorowane. Była to kolejna z szeregu inicjatyw klubowych wśród lokalnej społeczności powiatu dzierżoniowskiego.

Na prośbę gliwickiego Klubu „GP” profesor Piotr Witakowski przeprowadził w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II wykład podsumowujący dorobek trzech „Konferencji Smoleńskich”. Najpierw przedstawił genezę powstania zespołu naukowego. W związku z kłamliwym raportem MAK – u oraz raportem  Millera, całkowicie pomijającymi zarzuty polskich ekspertów, zebrało się grono profesorów, którzy postanowili zweryfikować hipotezy obu raportów. Prace zespołu interdyscyplinarnego „Konferencji smoleńskich” skupia ponad stu pracowników naukowych z kraju i z zagranicy (USA, Australia, Dania, Niemcy, Wielka Brytania). Jest to praca społeczna, całkowicie niezależna od instytucji państwowych i finansowana jedynie z własnych środków uczestników. Nie jest związana z Zespołem Parlamentarnym posła Antoniego Macierewicza, z  komisją dr Laska, ani z żadną inną. Udowodniono całkowitą niezgodność raportów MAK – u i Millera z podstawowymi prawami fizyki, zasadami prowadzenia badań w miejscu katastrofy i ich dokumentowania. Zdaniem wykładowcy raporty nie są zgodne z podpisanymi aktami prawnymi dotyczącymi wypadków lotniczych: po raz pierwszy w świecie sporządzono raporty bez badania dowodów materialnych. Wykładu prof. Piotra Witakowskiego wysłuchało w skupieniu ponad dwieście osób, które podziękowały za bardzo zwartą syntezę. Na Śląsku po raz pierwszy został naukowo poruszony temat smoleński, przemilczany od ponad  czterech lat.

Pawłówek – powstał 382. Klub „GP”, przewodniczącym został  Leszek Maciejewski, tel.: 729 495 933, e-mail: pawlowek.klubgp@gmail.com

Ryszard Kapuściński