15-lecie Klubu „Gazety Polskiej” w Wejherowie przeszło do historii. Z tej wyjątkowej okazji odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny i Klubów „Gazety Polskiej”, celebrowana przez ks. Jarosława Wąsowicza w Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Rumi.
Po Mszy św. nastąpiło spotkanie, które stanowiło okazję do dzielenia się wzruszeniami i ciepłymi wspomnieniami z minionych lat, spędzonych razem w ramach działalności klubu. Uczestnicy spotkania mieli okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, opowiedzieć o ważnych wydarzeniach oraz odczarować historie i anegdoty związane z życiem klubowym. Atmosfera była pełna serdeczności i radości, a każdy moment był okazją do budowania więzi i wzmacniania wspólnoty. Na uroczystym spotkaniu z okazji 15-lecia Klubu „Gazety Polskiej” w Wejherowie przewodnicząca klubu Violetta Mackiewicz-Sasiak uhonorowała najbardziej zasłużonych klubowiczów za ich wieloletnie zaangażowanie i patriotyczną postawę, wręczając im okolicznościowe dyplomy.
Pełna sala, rozbrzmiewająca okrzykami: „Republika!, Republika!”, entuzjastycznie powitała prezesa Telewizji Republika, Tomasza Sakiewicza, na spotkaniu we Wrześni. Obok niego, wśród uczestników z Klubu „Gazety Polskiej” we Wrześni, pojawili się również redaktor Piotr Lisiewicz oraz liczni prawicowi politycy i goście, m.in.: poseł PiS Zbigniew Dolata, poseł Kukiz’15 Jarosław Sachajko oraz prezes stowarzyszenia Roty Marszu Niepodległości, Robert Bąkiewicz. Wydarzenie odbyło się w prestiżowym Pałacu na Opieszynie.
Klub „Gazety Polskiej” Kielce zorganizował wyjątkowe spotkanie, które odbyło się w osiedlowym klubie „Sabat” na Osiedlu Świętokrzyskim. Gościem honorowym tego wydarzenia był europoseł Dominik Tarczyński. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania, gdyż na spotkanie przybyło ponad 240 osób. Wśród uczestników znaleźli się też kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Kielce oraz do sejmiku województwa świętokrzyskiego. Spotkanie z europosłem Tarczyńskim było nie tylko okazją do wysłuchania jego wypowiedzi na temat aktualnej sytuacji politycznej w kraju i Europie, lecz także szansą na bezpośrednią dyskusję i wymianę poglądów z udziałem lokalnych liderów politycznych. To wydarzenie pokazało siłę społeczności lokalnej oraz jej zaangażowanie w życie publiczne i polityczne swojego regionu.
Klub „Gazety Polskiej” w Ełku zorganizował spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem, redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i TV Republika. W Hotelu Rydzewski w Ełku gość przedstawił analizę bieżącej sytuacji politycznej w Polsce oraz omówił nadchodzące wybory samorządowe. Wśród uczestników spotkania była również Małgorzata Kopiczko, była senator i kandydatka PiS do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
Krakowski Klub „Gazety Polskiej” zorganizował spotkanie z posłem PiS Arkadiuszem Mularczykiem. W Domu Kultury Kolejarza w Krakowie skupiono się na dyskusji dotyczącej raportu o stratach wojennych Rzeczypospolitej Polskiej, który został poddany cenzurze przez marszałka Hołownię i wydany przez Wydawnictwo Sejmowe, znajdujące się aktualnie w procesie likwidacji.
Klub „Gazety Polskiej” im. ks. W. Gurgacza SJ w Nowym Sączu wraz z licznie zgromadzonymi Węgrami i Słowakami, a także mieszkańcami Krakowa i Małopolski, wspólnie modlili się w Krakowie o rychłą beatyfikację sługi Bożego Jánosa Esterházy’ego i pojednanie narodów Europy Środkowo-Wschodniej. Uczestniczyli m.in.: była małopolska kurator oświaty pani Barbara Nowak, wiceprezes Związku Podhalan Piotr Gąsienica i zastępca przewodniczącego Klubu „Gazety Polskiej” w Myślenicach Andrzej Pawłowski. Spotkanie rozpoczęła Msza św. w Kaplicy św. Faustyny w Dolnej Bazylice w Łagiewnikach odprawiona po polsku, węgiersku i słowacku. Homilię wygłosił postulator w procesie beatyfikacyjnym sługi Bożego Jánosa Esterházy’ego, posługujący na co dzień w Egerze, o. Paweł Cebula OFM Conv., a głównym celebransem był wicepostulator ks. Józef Łucyszyn CM. Kolejnym punktem programu było krótkie wystąpienie znanego węgierskiego historyka, byłego dyplomaty i przyjaciela klubu „Gazety Polskiej” dr Imre Molnára, który tłumaczył, dlaczego János Esterházy powinien być patronem wszystkich narodów Europy Środkowo-Wschodniej.
Klub „Gazety Polskiej” w Głogowie zorganizował spotkanie z prof. Piotrem Grochmalskim, które zgromadziło liczne grono zainteresowanych. Temat tego wydarzenia dotyczył kwestii bezpieczeństwa Polski, co wywołało duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Profesor Grochmalski przedstawił swoje ekspertyzy na temat aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w kraju, analizując zarówno zagrożenia zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Jego wykład był pełen wiedzy i merytorycznych argumentów, co spotkało się z dużym uznaniem ze strony uczestników.
Ryszard Kapuściński