Klubowicze zagrali o Puchar Prezesa Enea
Poznaliśmy zwycięzcę II odsłony Turnieju
Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w Spale tradycyjnie już rozpoczął się na sportowo. Wśród kilku dyscyplin nie mogło zabraknąć tenisa stołowego. Ten rozegrano o Puchar Prezesa Enea.
Druga edycja turnieju zgromadziła wielu śmiałków, choć zwycięzca mógł być tylko jeden. II edycję Turnieju o Puchar Prezesa Enea – podobnie jak pierwszą – wygrał Tomasz Piotrowski.
Gratulujemy!
Mazurek Dąbrowskiego i wspólna modlitwa – od tego zaczyna się każdy zjazd klubowiczów, także VIII Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”. Od niedawna uczestnicy spotkań ścierają się już nie tylko merytorycznie, ale również stają w sportowe szranki. A gdzie najlepiej, jak nie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale?
Pojedynki przy zielonym stole
Klubowicze grali między innymi w szachy, siatkówkę plażową, badmintona i tenisa stołowego. Ostatnia z wymienionych dyscyplin ma swoją małą tradycję na zjazdach klubów „Gazety Polskiej”. Była to już druga edycja o Puchar Prezesa Enea.
– Od dawna wspieramy rozwój tenisa stołowego w Polsce, jesteśmy również sponsorem reprezentacji narodowej. Dlatego cieszymy się, że mieliśmy możliwość zorganizowania turnieju dla uczestników Zjazdu. Życzę wspaniałych sportowych emocji i rywalizacji fair play – mówił podczas pierwszej edycji Turnieju Tomasz Majewski, prezes zarządu Enea.
Wówczas przy tenisowym stole zameldował się sam szef rządu – premier Mateusz Morawiecki. Gdy stanął do rywalizacji z klubowiczami, zdradził swoją sportową przeszłość – rakietki nie trzymał wtedy po raz pierwszy. Emocje wywołał pojedynek z 83-letnim panem Stanisławem z Warszawy, który z politykiem Zjednoczonej Prawicy grał jak równy z równym!
Ale były też emocje nad szachownicą
O ile w VIII Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” premier nie wziął udziału, o tyle nie zabrakło innej pingpongowej gwiazdy. Mowa o Tomaszu Piotrowskim, zwycięzcy II edycji Turnieju o Puchar Prezesa Enea. Klubowicz z Bełchatowa kolejny raz zameldował się na najwyższym stopniu podium. Drugi był Sławomir Konik (klub „Gazety Polskiej” w Nowym Sączu, 3. miejsce podczas I edycji turnieju). Brązowy medal przypadł Katarzynie Szczudło z paryskiego klubu „Gazety Polskiej”. Tłoczno było także w sali, na której rozegrano partie szachów. Szczególną uwagę przykuł jeden z pojedynków. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” stanął do rywalizacji z marszałkiem województwa łódzkiego Grzegorzem Schreiberem. Tu niech werdykt pozostanie tajemnicą, zarezerwowaną wyłącznie dla obecnych na Zjeździe.
Od sportu do rozmów o Polsce
Po sportowym preludium przyszedł czas na główny punkt każdego Zjazdu – rozmowy o Polsce. W licznych panelach udział brali politycy, eksperci czy dziennikarze i publicyści Strefy Wolnego Słowa. Symbolicznie wybrzmiał panel „Co dziś oznacza suwerenność?”. Wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski oraz europoseł Ryszard Czarnecki zgodnie wskazywali na konieczność m.in. rozwoju strategicznych inwestycji. Przedstawiciel rządu dziękował też klubom „GP” za obecność na oficjalnym otwarciu Przekopu Mierzei Wiślanej. Wiele czasu poświęcono też walczącej Ukrainie i dyskusjom o zbrodniczej Rosji.
Wśród gości VIII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” byli również prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska, minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka, wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński czy Antoni Macierewicz. Marszałek Senior wywołał ogromne emocje wśród klubowiczów, mówiąc o wojnie na Ukrainie, NATO i „prawdziwej twarzy Platformy Obywatelskiej” – Radosławie Sikorskim.
Trzeci dzień VIII Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” zakończył się mszą świętą w intencji Ojczyzny. To było kolejne owocne spotkanie patriotów w Spale, które pokazało, że środowiska związane z klubami „Gazety Polskiej” są wciąż zmobilizowane i gotowe do kolejnych wyzwań. A tych w najbliższych miesiącach jest mnóstwo.
Aleksander Mimier