Tekst alternatywny

Paczki dla Premiera – 07.07.2013 r.

Informacje o trudnej sytuacji finansowej w jakiej znalazł się pan premier Donald Tusk i jego żona, p. Małgorzata szybko dotarły do środowisk Polonii skupionej w Klubach „GP” na całym świecie. Informacje te publicznie ujawnił pan premier, stwierdzając, że musi korzystać z pomocy finansowej swoich partyjnych kolegów, zrzucających się na zakup sukienek dla małżonki i ubrań dla niego samego. Nadwyrężająca kieszenie członków Platformy Obywatelskiej akcja wynika z ”konieczności godnego reprezentowania kraju na arenie międzynarodowej” (jak sam szef rządu stwierdził).

W odruchu serca z pomocą humanitarną dla pana premiera i jego małżonki szybko ruszyły Kluby „GP” w Europie, w obu Amerykach i w Polsce. Zaczęto zbierać dary, takie jak np. ubrania dla pana premiera, czy sukienki dla pani premierowej. Nie zapomniano o cygarach, których palenie jest nieodzownym atrybutem członkowstwa w rządzie i w kręgach zbliżonych do partii rządzącej.

Sprawa jest bardzo poważna. Dotyczy, było nie było, samego premiera Rządu RP. Szlachetną akcję humanitarną zapoczątkowały Kluby „GP” w Berlinie i Berlinie Brandenburgii; szybko dołączyły kluby z Hamburga, Hanoweru, Essen oraz innych niemieckich miast. Mecenas Stefan Hambura, gdy dowiedział się o akcji, również dołożył się do paczek wysyłanych dla Donalda Tuska. Coraz więcej Niemców słysząc o trudnej sytuacji przyjaciela pani kanclerz Angeli Dorothei Merkel, zaczęło organizować pomoc i wysyłać paczki do Warszawy.

Kluby nie mogły pozostać bierne i obojętne. Uważamy, że każdy kto może, powinien wspierać premiera w tych ciężkich czasach” – mówi Anna Mansfeld-Śląski z Klubu „GP” Berlin II.

Dlatego namawiamy członków klubów do włączenia się do akcji pomocy i wysyłanie paczek z odzieżą na adres Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: 00-583 Warszawa, Al. Ujazdowskie 1/3, z dopiskiem: „Wsparcie dla Pana Premiera”.

Mamy nadzieję, że nasze paczki z darami nie spowodują jakichś problemów pana premiera z fiskusem. Na pewno tak jak do tej pory da sobie radę i nie zapłaci podatku od darowizny.

Ponad 500 osób przyszło do Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu na  spotkanie z red. Tomaszem Sakiewiczem zorganizowane przez wrocławski Klub „GP”. Podczas spotkania padło mnóstwo pytań dotyczących bieżącej sytuacji politycznej w Polsce.
Można było kupić książkę red. Sakiewicza „Partyzant Wolnego Słowa”, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a po spotkaniu ustawiła się długa kolejka po autograf autora.

Dziesiątki członków Klubów „GP” z Krakowa i okolic, red. Tomasz Sakiewicz, poseł A. Adamczyk i radni Prawa i Sprawiedliwości z Krakowa powitali wczesnym rankiem Pielgrzymkę Kolejową Czarnej Madonny, która po odwiedzeniu sanktuarium w Częstochowie przyjechała do Krakowa. Po mszy św. w Bazylice Bożego Miłosierdzia, którą koncelebrował kard. Stanisław Dziwisz i bp. Jan Zając, węgierscy pielgrzymi na czele z biskupami: dr. Beerem Miklósem, Katonem Istvánem i Tamásem Józsefem, wspólnie z red. Tomaszem Sakiewiczem, Ryszardem Kapuścińskim i radnymi PiS z wice przewodniczącym Rady Miasta Krakowa Józefem Pilchem na czele złożyli kwiaty przy grobach króla Stefana Batorego oraz pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich. Relacja wideo S. Budziaszek: www.klubygazetypolskiej.pl

Przy  parafii św. Bogumiła w Kole został odsłonięty Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.  Poświęcenia pomnika dokonał biskup włocławski Bronisław Dembowski. Na uroczystości został odczytany list od premiera Jarosława Kaczyńskiego. Inicjatorem budowy pomnika był Klub „GP” w Kole.

W Hamburgu odbyła się prezentacja wystawy „Prawda i Pamięć. Smoleńsk 2010” oraz spotkanie z ministrem Antonim Macierewiczem.

W Bydgoszczy po raz kolejny na zaproszenie Klubu „GP” oraz Solidarnych 2010 gościła Ewa Stankiewicz.

Klub „GP” w Rybniku uczestniczył w uroczystościach przyłączenie Górnego Śląska do Macierzy oraz w spotkaniu które uświetnił płk. Tadeusz Dłużyński przedstawiając obraz Polski z 1918 roku i rolę Marszałka Józefa Piłsudskiego. W programie artystycznym wystąpiły dzieci i młodzież prowadzone przez Pana Tomasza Świercza.

W poznańskim Pałacu Działyńskich   odbyła się prezentacja najnowszej książki Sławomira Cenckiewicza oraz Adama Chmieleckiego, Janusza Kowalskiego i Anny K. Piekarskiej,
„Lech Kaczyński Biografia polityczna 1949 2005”.

Kraśnicki Klub „GP” zorganizował spotkanie z historykiem Leonem Popkiem. W związku z 70 rocznicą zbrodni na ludności polskiej Wołynia i  Kresów Wsch.

Klub „GP” w Nowej Hucie gościł Krzysztofa Bzdyla, działacza opozycji antykomunistycznej, odznaczonego przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Na zaproszenie Klubu „GP” w Kętrzynie gościł publicysta i historyk dr. Paweł Zyzak. Gość promował swoją najnowszą książkę pt. „ Tajemnica Wilczego Jaru”.

                                                                                                                   Ryszard Kapuściński