Piotrków Tryb. – Marsz Pileckiego 2014, 18 maja, g. 17, wymarsz z placu przy Kościele NSJ ul. Kościelna. Po o g. 17.45 patriotyczne śpiewanie, wystąpią: Dariusz Grzybkowski, Bartłomiej Jurowski, Jasna Strona Mocy, amfiteatr miejski.
W imieniu Komitetu organizacyjnego, serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu „Piotrków – Pileckiemu 2014”.
Pułkownik Witold Pilecki, uczestnik wojny polsko – bolszewickiej i konspiracji antyhitlerowskiej pozwolił się uwięzić w obozie koncentracyjnym Auschwitz, skąd przesyłane były na Zachód jego raporty. Po udanej ucieczce z obozu trafił do Armii Andersa. W powojennej Polsce został aresztowany przez UB, a po brutalnym śledztwie zamordowany.
Celem naszych działań jest przypominanie działalności i popularyzowanie bohaterskiej postaci Witolda Pileckiego wśród mieszkańców naszego regionu. Tegoroczny marsz oraz imprezy towarzyszące będą kolejną próbą przywracania pamięci o „niezłomnym” żołnierzu – symbolu oporu przeciw systemom totalitarnym.
W załączeniu plakat i prośba o jak najszersze jego rozpowszechnienie ( przesłanie znajomym, drukowanie, umieszczanie w prasie, itp.)
WIĘCEJ NA STRONIE http://trybunalscy.pl/node/
Komitet Organizacyjny ” Piotrków – Pileckiemu 2014″
Beata Dróżdż