Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GAZETY POLSKIEJ” – 19.06.2024 r. | Bohater na zawsze!


W całej Polsce Kluby „Gazety Polskiej” zorganizowały uroczystości upamiętniające tragicznie zmarłego żołnierza Mateusza Sitka z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, ugodzonego nożem podczas ochrony granicy polsko–białoruskiej. Cześć i chwała poległemu żołnierzowi!

Uroczystości upamiętniające odbywające się w różnych miastach, stały się wyrazem solidarności i hołdu dla bohatera, zginął w służbie ojczyźnie. Klubowicze „Gazety Polskiej” licznie uczestniczyli w zorganizowanych ceremoniach, chcąc oddać hołd żołnierzowi, który poświęcił życie dla dobra kraju.

Klub „Gazety Polskiej” w Opolu uczcił pamięć poległego żołnierza, składając kwiaty i znicze przed Pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej. Uczestnicy ceremonii wyrazili swoje niezachwiane wsparcie dla wszystkich służb mundurowych, w tym żołnierzy, policjantów i funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy codziennie ryzykują życie i zdrowie, broniąc ojczyzny.

Myślenicki klub „Gazety Polskiej” uroczystości rozpoczął hymnem narodowym, minutą ciszy i syreną alarmową. Po modlitwie zapalono biało-czerwone znicze, oddając hołd śp. szer. Mateuszowi Sitkowi. Mieszkańcy Myślenic zjednoczyli się, wyrażając swoje poparcie dla polskich żołnierzy pod hasłem #MuremZaPolskimMundurem.

Klub „Gazety Polskiej” Kielce oddał hołd zamordowanemu żołnierzowi na placu Artystów, po czym uczestnicy przemaszerowali w milczeniu do katedry, gdzie przy tablicy solidarności jeszcze raz oddali cześć poległemu żołnierzowi.

Słupski klub „Gazety Polskiej” zebrał się pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego, aby uczcić pamięć Mateusza Sitka. Uczestnicy wyrazili solidarność z polskimi żołnierzami i sprzeciwili się haniebnemu aresztowaniu mundurowych za oddanie strzałów ostrzegawczych.

Klubowicze „GP” z Gliwic oraz przedstawiciele trzech ugrupowań patriotycznych zebrali się pod Pomnikiem Cichociemnych przy kościele pw. św. Barbary i zapalili znicze oraz zmówili modlitwę za poległego żołnierza. Spontaniczna akcja, zainspirowana przez przedstawicielkę NPR Aleksandrę Śliwę, zjednoczyła lokalną społeczność. Równocześnie w Warszawie odbył się marsz pamięci, który ruszył spod bram szpitala wojskowego.

Klub „Gazety Polskiej” Olsztyn również uczcił pamięć zmarłego żołnierza, biorąc udział w uroczystościach ku jego czci.

Spotkanie w Klubie „Gazety Polskiej” w Nowym Targu było niezapomnianym wydarzeniem. Już na początku przybyły gość – Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, TV Republika – został przywitany przez orkiestrę góralską, co nadało spotkaniu wyjątkowy klimat. Wśród uczestników panowała doskonała atmosfera, a frekwencja była imponująca. W trakcie spotkania Tomasz Sakiewicz poruszył wiele istotnych tematów, związanych zarówno z aktualną sytuacją polityczną, jak i wyzwaniami, które stoją przed Polską i Europą. Dyskutowano też na tematy związane z dramatycznymi wydarzeniami w Wojsku Polskim, wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz rynkiem medialnym w Polsce. Uczestnicy bardzo aktywnie angażowali się w rozmowę. Po oficjalnej części spotkania wszyscy mogli podyskutować z Tomaszem Sakiewiczem. Spotkanie zakończyło się brawami i wyrazami uznania dla gościa honorowego.

W Warszawie odbyło się kolejne spotkanie warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”, które tym razem gościło redaktora TV Republika – Miłosza Kłeczka. Wydarzenie przyciągnęło licznych sympatyków klubu, zainteresowanych aktualnymi wydarzeniami politycznymi oraz działalnością stacji telewizyjnej. Miłosz Kłeczek, znany z zaangażowania i rzetelnego dziennikarstwa, podzielił się z uczestnikami swoimi doświadczeniami z pracy w TV Republika. W swoim wystąpieniu skupił się na roli mediów w kształtowaniu opinii publicznej oraz na wyzwaniach, przed jakimi stają dziennikarze w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji politycznej w Polsce i na świecie. Wydarzenie zakończyło się wspólnym zdjęciem oraz możliwością bezpośredniej rozmowy z redaktorem Kłeczkiem.

Na spotkaniu gliwickiego klubu „Gazety Polskiej” gościem był Łukasz Chmielewski, szef struktur Prawa i Sprawiedliwości w Gliwicach. Wydarzenie przyciągnęło licznych członków i sympatyków klubu, którzy byli zainteresowani aktualną sytuacją polityczną oraz planami na przyszłość. Łukasz Chmielewski rozpoczął swoje wystąpienie od omówienia bieżącej sytuacji politycznej w strukturach samorządowych Gliwic. Podkreślił wyzwania i sukcesy, jakie partia napotyka na lokalnym poziomie, oraz nakreślił strategię na najbliższe miesiące. Gość odpowiadał na pytania uczestników, które dotyczyły zarówno lokalnych problemów, jak i ogólnokrajowych kwestii. Dyskusje były ożywione, a uczestnicy chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i uwagami.

Bydgoski klub „Gazety Polskiej” zorganizował spotkanie z posłami Antonim Macierewiczem i Krzysztofem Szczuckim. Wydarzenie zgromadziło licznych członków klubu oraz sympatyków, zainteresowanych aktualnymi zagadnieniami politycznymi i europejskimi. Spotkanie poświęcone było przede wszystkim sprawom europejskim oraz zagrożeniom płynącym z różnych kierunków na naszym kontynencie. Antoni Macierewicz w swoim wystąpieniu podkreślił istotne wyzwania, przed którymi stoi Polska w kontekście polityki europejskiej. Szczególną uwagę zwrócił na potrzebę wzmacniania suwerenności kraju oraz konieczność posiadania w Parlamencie Europejskim osób odważnych i wiernych Polsce.

Klub „Gazety Polskiej” w Milanówku zorganizował spotkanie z redaktor TV Republika Anną Popek. Przywitanie gościa odbyło się w sposób wyjątkowy – piosenką „Truskawki w Milanówku”. Następnie przyszedł czas na symboliczny poczęstunek pysznymi truskawkami z Milanówka. Anna Popek podzieliła się swoimi doświadczeniami i refleksjami związanymi z pracą w mediach oraz aktualnymi wydarzeniami.

Klub „Gazety Polskiej” w Zgorzelcu zorganizował spotkanie z Cezarym Gmyzem, które okazało się prawdziwym sukcesem. Atmosfera była wyjątkowa, a frekwencja imponująca. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się wielu informacji i faktów na temat obecnej sytuacji w Unii Europejskiej oraz sytuacji naszych sąsiadów zza Nysy Łużyckiej. Cezary Gmyz udzielił wyczerpujących odpowiedzi na pytania zgromadzonych, co spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników. Nie zabrakło także zbierania podpisów przeciwko tzw. Zielonemu Ładowi.

Członkowie klubów „Gazety Polskiej” z Gorzowa i Sulęcina wzięli udział w gorzowskim Marszu dla Życia i Rodziny, który prowadził szlakiem papieskim od Katedry na plac św. Jana Pawła II. Podczas festynu kończącego marsz, członkowie klubów zbierali podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie Zielonego Ładu oraz projektem ustawy inicjatywy „Stop podwyżkom”, dążąc do wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła. Dodatkowo promowali media Strefy Wolnego Słowa, angażując się w szerzenie wolności słowa i pluralizmu mediów.

W auli domu parafialnego przy opolskiej katedrze odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu „Słowo Prawdy”. Tym razem gościem Klubu „Gazety Polskiej” w Opolu był profesor Uniwersytetu Warszawskiego Jan Majchrowski. Temat spotkania to hasło „Przeciw uzbrojonym analfabetom” i taką też książkę, o taki samym tytule, mogli nabyć uczestnicy tego wydarzenia, a jej autor bardzo chętnie opatrywał ją swoim autografem i życzeniami. Spotkanie kilkakrotnie przerywane było oklaskami.


Ryszard Kapuściński

Kapuscinski big

Źródło: Gazeta Polska | www.gazetapolska.pl