Mimo wakacji kluby „Gazety Polskiej” nie próżnują, organizując spotkania, koncerty, dyskusje, manifestacje poparcia dla osób represjonowanych przez rządzącą koalicję, zapraszając gości i przygotowując się do świętowania obchodów kolejnych rocznic ważnych dla każdego Polaka.
Klub „Gazety Polskiej” Włocławek II zorganizował wydarzenia, które przyciągnęły tłumy entuzjastów i sympatyków. Pierwsze z nich miało miejsce w Lipnie, gdzie w restauracji Marsylio odbyło się spotkanie z Tomaszem Sakiewiczem – redaktorem naczelnym „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie” i Telewizji Republika, oraz Pawłem Piekarczykiem – bardem Strefy Wolnego Słowa. Przy wypełnionej sali Tomasz Sakiewicz rozpoczął spotkanie od przemówienia, w którym omówił aktualne tematy polityczne oraz kwestie związane z wolnością słowa i niezależnością mediów. Jego wystąpienie spotkało się z gorącym przyjęciem, a uczestnicy mieli okazję zadać pytania i podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Paweł Piekarczyk, znany ze swoich patriotycznych utworów, również zabrał głos. Kolejnego dnia mieszkańcy Aleksandrowa Kujawskiego mieli możliwość uczestniczenia w wyjątkowym koncercie Pawła Piekarczyka. Koncert, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury, zgromadził bardzo wiele osób. Wykonawca, znany ze swoich głęboko emocjonalnych i patriotycznych utworów, stworzył niezwykłą atmosferę. W obu spotkaniach uczestniczyła poseł Joanna Borowiak.
Zgorzelecki klub „Gazety Polskiej” zorganizował spotkanie integracyjne z zaproszonym gościem, Robertem Bąkiewiczem. Wydarzenie okazało się ogromnym sukcesem – uczestnicy byli bardzo zadowoleni, atmosfera była swobodna, a dyskusje niezwykle ożywione. Gość podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżącej sytuacji politycznej w kraju, co wywołało żywe zainteresowanie i liczne pytania ze strony klubowiczów. Wymiana myśli i opinii była intensywna, a wszyscy uczestnicy chętnie brali udział w dyskusjach.
Członkowie klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Targu odnieśli sukces w biegu pamięci „Tropem Wyklętych: Maks i Aldona”, który zakończyli, stając na podium zwycięzców. Wydarzenie odbyło się w Krawczunach na Wileńszczyźnie w przeddzień 80. rocznicy operacji „Ostra Brama”.
Bieg pamięci był hołdem dla Antoniego „Maksa” i Aldony Rymszy, małżeństwa należącego do Piątej Brygady Wileńskiej Armii Krajowej. Udział członków nowotarskiego klubu w biegu jest dowodem ich zaangażowania w pielęgnowanie pamięci o bohaterach narodowych oraz w kultywowanie patriotycznych wartości. Ich sukces na podium jest nie tylko osobistym osiągnięciem, ale także symbolem oddania i szacunku dla historii oraz tradycji narodowej.
Na zaproszenie poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Iwony Arent klub „Gazety Polskiej” w Olsztynie współorganizował mszę św. w intencji Polski. Wydarzenie zgromadziło licznych wiernych, którzy wspólnie modlili się za pomyślność i przyszłość naszej ojczyzny. Organizatorzy zadbali o każdy detal, aby msza mogła odbyć się w godnej oprawie, odpowiedniej dla tak ważnej intencji.
Po 25 dniach i pokonaniu prawie 800 kilometrów Pielgrzym Pokoju, ksiądz Zbigniew Kras, kapelan prezydenta Andrzeja Dudy, dotarł do krzyża na szczycie Giewontu. Swój marsz rozpoczął przy bałtyckim Krzyżu Nadziei w Pustkowie w województwie zachodniopomorskim. Na ostatnim odcinku trasy, od Oświęcimia do szczytu Giewontu, księdzu Krasowi towarzyszyli dwaj sympatycy klubu „Gazety Polskiej” z Nowego Sącza im. ks. W. Gurgacza – Wiesław Pióro oraz Jakub Klimczak. Wiesław Pióro jest stryjecznym wnukiem Stanisława Pióro ps. Emir, założyciela i dowódcy Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowców, której kapelanem był patron klubu „Gazety Polskiej” Nowego Sącza, ksiądz Władysław Gurgacz SJ. Jakub Klimczak jest współorganizatorem corocznej mszy św. odprawianej na Hali Łabowskiej w Beskidzie Sądeckim, poświęconej Niezłomnym Żołnierzom PPAN i księdzu Gurgaczowi. Jakub Klimczak podkreślił znaczenie pielgrzymki i obrony symbolu chrześcijaństwa w Polsce: „W dzisiejszej Polsce trzeba bronić krzyża za wszelką cenę!”. Księdzu kapelanowi należą się wielkie podziękowania za jego ogromny trud i wytrwałość, słowa wdzięczności kierujemy też do wszystkich osób, które go wspierały na trasie. Jesteśmy dumni, że sympatycy klubu „Gazety Polskiej” wzięli czynny udział w tej niezwykłej pielgrzymce, wspierając księdza Krasa.
Klub „Gazety Polskiej” Węgierska Górka uczestniczył w manifestacji przed sądem rejonowym w Żywcu o uwolnienie księdza Michała Olszewskiego oraz innych więźniów politycznych. Organizatorami protestu byli: Towarzystwo Patriotyczne Żywiecczyzny, Związek Podhalański Oddział Górali Żywieckich i Stowarzyszenie Dzieci Serc. W proteście uczestniczyło ponad 100 osób w tym kluby „Gazety Polskiej” Węgierska Górka oraz Jeleśnia. Prezes Towarzystwa Patriotycznego Żywiecczyzny podkreślił, że głównym celem jest zwrócenie uwagi na to, iż nie godzimy się na łamanie prawa przez rząd, torturowanie więźniów i niszczenie gospodarki. Poseł Grzegorz Gaża zaznaczył, że działania rządu i sejmu służą zastraszeniu opozycji i społeczeństwa, zachęcał, aby wzorem św. Jana Pawła II modlić się za ojczyznę. Przedstawiciel górali, p. Motyka zaznaczył, że rząd chce Polaków rozproszyć i dobić, dlatego musimy znaleźć w sobie moc, by stale przeciwstawiać się złu. Odśpiewanie Hymnu, „Roty”, „Boże coś Polskę” nadało protestowi podniosły charakter. Następnie manifestujący wzięli udział w mszy św. w katedrze żywieckiej.
Delegacje klubów „Gazety Polskiej” z Mrągowa, Bartoszyc, Olsztyna, Barczewa oraz innych miejscowości Warmii i Mazur spotkały się na terenie gminy Biskupiec, nad jeziorem Dadaj. Wydarzenie przebiegało w patriotycznej atmosferze, sprzyjającej integracji i wspólnemu świętowaniu. Uczestnicy spotkania mieli okazję delektować się kiełbaskami z ogniska oraz śpiewać nad wodą zarówno żeglarskie, jak i patriotyczne piosenki. Atmosfera była pełna radości i wzajemnego wsparcia, a piękne otoczenie jeziora Dadaj dodatkowo umilało czas spędzony na wspólnych rozmowach i wspomnieniach. Szczególne zainteresowanie wzbudzał członek klubu „Gazety Polskiej” z Mrągowa, pan Zbigniew, którego ogromna wiedza i doświadczenie jako uczestnika I Zjazdu NSZZ Solidarność, były inspiracją dla wszystkich obecnych.
Klub „Gazety Polskiej” Kielce-Centrum uczestniczył w uroczystości 81. rocznicy bitwy pod Leszczynami (19 lipca 1943 roku), jaką stoczyli z Niemcami członkowie Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Wybranieccy”, założonego przez Mariana Sołtysiaka ps. Barabasz. Uroczystości odbyły się w kościele pw. św. Jacka Odrowąża w Leszczynach oraz przed pomnikiem poległych partyzantów. Uczestnicy oddali hołd i cześć za krew i życie złożone przez nich dla Ojczyzny.
Członkowie klubu „Gazety Polskiej” z Częstochowy im. Janusza Kochanowskiego wzięli udział w mszy św. transmitowanej z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie. Uroczystość była nadawana na żywo przez Telewizję Republika, co pozwoliło na udział szerszej publiczności w tym wyjątkowym wydarzeniu.
Transmisję dla TV Republika prowadził Janusz Życzkowski, który po zakończeniu mszy chętnie rozmawiał z członkami klubu „Gazety Polskiej”. Spotkanie z nim było doskonałą okazją do wymiany myśli oraz podzielenia się refleksjami na temat roli mediów w propagowaniu wartości patriotycznych i religijnych.
Obecność klubu na tej mszy podkreśla zaangażowanie jego członków w życie religijne i społeczne, a także ich chęć do aktywnego uczestniczenia w ważnych wydarzeniach dla społeczności lokalnej i całego kraju. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne przeżywanie tej duchowej uroczystości.
ZAPROSZENIA KLUBOWE
W dniach 31 sierpnia–1 września 2024 roku odbędzie się X Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej”.
Aktualnie trwają rozmowy z osobami, które chcemy zaprosić na to wyjątkowe wydarzenie. Listę gości przedstawimy w późniejszym terminie. Wśród uczestników zjazdu znajdą się znani politycy, Gość Honorowy oraz czołowi dziennikarze „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Telewizji Republika i portalu Niezależna.pl. Przypominamy, że uczestnictwo w Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” to wyjątkowy przywilej i zaszczyt. Wszelkie niezbędne informacje zostały przekazane przewodniczącym klubów „Gazety Polskiej”. Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” jest wydarzeniem zamkniętym, przeznaczonym tylko dla klubowiczów „Gazety Polskiej”.
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI – serdecznie zapraszamy na Piotrkowskie Społeczne Obchody 80. Rocznicy Powstania Warszawskiego. 31 lipca 2024 roku g. 18. Miejsce zbiórki: brama główna Starego Cmentarza. Wyruszamy na wspólne sprzątanie grobów uczestników Powstania Warszawskiego. Dołącz do nas, aby uczcić pamięć bohaterów i wspólnie zadbać o miejsca ich spoczynku.
Ryszard Kapuściński