Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP” I Spotkanie Klubów „Gazety Polskiej” z Antonim Macierewiczem online

Tydzień w Klubach „GP” | 07.04.2021 r.

Spotkanie Klubów „Gazety Polskiej” z Antonim Macierewiczem online

Serwis_07.04.2021Na portalu Albicla.com doszło do ważnego spotkania online członków klubów „Gazety Polskiej” z szefem podkomisji smoleńskiej, wiceprzewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości Antonim Macierewicz. To kolejne spotkanie, które ze względu na panującą pandemię klubowicze spotykają się wirtualnie na portalu Albicla.com na którym mają możliwość zadawania pytań i rozmawiania na czacie widocznym równolegle z toczącym się na żywo panelem. Spotkanie prowadził red. Tomasz Sakiewicz i Paweł Piekarczyk. Zbliża się kolejna rocznica tragedii smoleńskiej, dlatego ten temat zdominował rozmowę, jednak pierwsze pytanie dotyczyło sytuacji politycznej w Polsce.

 – Ze względu na sytuację geopolityczną, w której znalazła się Polska, ale też cały świat, która to sytuacja jest punktem końcowym przemian, rozpoczętych 20, 30 lat temu, wymagana jest – szczególnie w Polsce – umiejętność odporu prowokacji i działań, zmierzających do tego, by rozbić rząd Zjednoczonej Prawicy. Od 2015 roku w Polsce rządzi koalicja wyrosła z wielkiego ruchu patriotycznego, który dał większość wyborczą formacji, która bazuje na wartościach chrześcijańskich, narodowych, niepodległościowych. Te trzy główne wartości zdominowały ludność polską, stały się punktem odniesienia dla większości Polaków. To pierwsza taka sytuacja w najnowszej historii Polski. Od 100 lat nie było takich sytuacji, by decyzja wyborcza była decyzją dającą większość formacji takiej, jaką jest Prawo i Sprawiedliwość – formacji budującej swoją koncepcję polityczną na wartościach chrześcijańskich, narodowych i niepodległościowych – mówił Macierewicz. Wspomniał o „wyzwaniu niepodległościowym, jakie postawiła przed nami Unia Europejska”. – Pierwszy aspekt jest gospodarczy – głównie dotyczy to problematyki energetycznej. W skrajnym wydaniu niektórych lewaków w Unii Europejskiej Polska miałaby być skazana na łaskę lub niełaskę Rosji i Niemiec. Od 30 lat Polska walczyła o suwerenność energetyczną. Olbrzymia rola jest tutaj ministra Piotra Naimskiego. Od 1992 roku poświęca temu całe swoje życie. Doprowadził do tego, że Polska jest suwerenna energetycznie. Chodzi więc o to, by tej suwerenności nas pozbawić – wyjaśnił Macierewicz. – Drugi, bardzo poważny problem, jest związany z próbą forsowania przez Komisję Europejską i Parlament Europejski koncepcji, która wiąże ideologiczne uzależnienia z finansami, które nam się z Unii Europejskiej należą. To bardzo zaawansowane. Wygląda na to, że zostanie to wprowadzone w życie. Gdyby do tego doszło, moglibyśmy być pozbawieni pieniędzy, jakie nam się należą. Nasza suwerenność stałaby się marionetką. – tłumaczył gość spotkania.

Antoni Macierewicz

ALBICLA.COM

Minister Macierewicz przypomniał, że już siedem miesięcy temu został opublikowany raport podkomisji w wersji filmowej, w którym udowodniono odpowiedzialność Rosjan za katastrofę. – Kłamstwo smoleńskie zostało zniszczone. Raport jest gotowy. Atak na nasze ustalenia jest coraz silniejszy. Zaczął się 30 lipca, kiedy wraz z całym prezydium komisji przedstawiłem w Sejmie na posiedzeniu komisji obrony narodowej raport filmowy, a TV Republika go opublikowała. Atak cały czas jest wzmacniany różnymi działaniami poszczególnych osób. Żadna kropla krwi Polaków nie może być zmarnowana i za każdym razem, gdy podejmujemy debatę na temat tego co się dzieje i jak mamy działać, pamiętajmy o tym, że kłamstwo, oszustwo, dywersja, próba zniszczenia naszej jedności jest naszym głównym przeciwnikiem. Ale jeśli chodzi o naszą koalicję, to jestem przekonany, że ta dyskusja jest tak prowadzona, że ona wzmocni nas, a nie osłabi – mówił Macierewicz.

Ataki mające na celu zdeprecjonowanie pracy podkomisji nasiliły się zwłaszcza w ostatnich miesiącach. Antoni Macierewicz wziął na siebie obowiązek i odpowiedzialność wyjaśnienia największej tragedii, jaka spotkała Polskę w powojennej historii. Po publikacji w tygodniku „Sieci” artykułu Glenna Jørgensena, byłego członka podkomisji badającej katastrofę smoleńską, i sformułowanych w nim zarzutów skierowanych wobec marszałka seniora Antoniego Macierewicza, Kluby „Gazety Polskiej”, Komitet Obchodów Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej i Ludobójstwa Katyńskiego w USA oraz środowisko związane ze Strefą Wolnego Słowa wystosowały list otwarty w obronie Antoniego Macierewicza. Skandaliczne jest także to, że film podsumowujący prace podkomisji zaprezentowany został tylko przez media Strefy Wolnego Słowa i TV Trwam. Miejmy nadzieję, że TVP zrealizuje misję publiczną i w końcu wyemituje film podsumowujący prace podkomisji.

Piebiak1Kluby „Gazety Polskiej” i środowisko Strefy Wolnego Słowa mają ponownie swojego kandydata na członka Krajowej Rady Sądownictwa. Naszym kandydatem jest sędzia Łukasz Piebiak, Poprzedni nasz kandydat pani sędzia Teresa Kurcyusz-Furmanik dzięki naszemu poparciu została członkiem Krajowej Rady Sądownictwa. Niestety sędzia Teresa Kurcyusz-Furmanik przeszła na emeryturę i opuściła Krajową Radę Sądownictwa. Ostatni dzień jej pracy w Radzie przypadł na 11 stycznia 2021 r. Do marszałka Sejmu zostało wysłane pismo o wakacie w Krajowej Radzie Sądownictwa. Ten wydał obwieszczenie dla chętnych do członkostwa w Radzie i określić termin na zgłaszanie kandydatur. Ostatecznego wyboru według ustawy dokonuje Sejm. Są dwa podmioty uprawnione do przesłania zgłoszenia. Po pierwsze – grupa co najmniej 2 tys. obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, którzy ukończyli 18 lat, mają pełną zdolność do czynności prawnych i korzystają z pełni praw publicznych (to np. członkowie Klubów „GP”). Po drugie – grupa co najmniej 25 sędziów, z wyłączeniem sędziów w stanie spoczynku. Grupie obywateli przysługuje prawo do zgłoszenia tylko jednego kandydata, podczas gdy grupa sędziów może złożyć więcej niż jedno zgłoszenie. Naszym kandydatem został sędzia Łukasz Piebiak.

Łukasz Piebiak złożył już wymagane podpisy pod kandydaturą do Krajowej Rady Sądownictwa. Poinformował o tym na portalu Albicla, dziękując za zaufanie m.in. Klubom Gazety Polskiej. „Szanowni Państwo, a w szczególności członkowie i sympatycy Klubów Gazety Polskiej, serdecznie dziękuję za bardzo mocne wsparcie swoimi głosami mojej kandydatury do KRS” – napisał na portalu społecznościowym Albicla.com. Jak poinformował, było to 11 208 podpisów obywatelskich oraz 78 podpisów sędziowskich. – Złożyłbym więcej ale obostrzenia epidemiologiczne, jak również działania tych, którym bardzo nie odpowiada mój start swoje zrobiły. Tym bardziej każdemu kto dopomógł w osiągnięciu sukcesu z serca dziękuję. Zrobię wszystko by nie zawieść Państwa zaufania – poinformował Piebiak na Albicli.

Nowy Sącz_2021_03_23_3

Klub „GP” Nowy Sącz

Przedstawiciel Klubu „GP” w Nowym Sączu Jarosław Jakubowski z Prezydentem Ludomirem Handzlem złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego – Honorowego Mieszkańca Miasta. Tak relacjonuje uroczystość przewodniczący grupy klubowiczów „Młodszych” Tomasz Baliczek: „Obchody imienin to tradycja, przywrócona przez Prezydenta Nowego Sącza dwa lata temu. Wówczas imieniny Marszałka były obchodzone w Nowym Sączu po raz pierwszy od 80 lat.  Dzień ten, już w dwudziestoleciu międzywojennym stał się okazją nie tylko do składania tradycyjnych życzeń, ale również do wyrażania wdzięczności Naczelnemu Wodzowi i Naczelnikowi Państwa, który wskrzesił niepodległość Rzeczypospolitej. Początki wydarzenia sięgają czasów legionowych, aż do roku 1915, gdy w Grudzynach koło Jędrzejowa przedstawiciele korpusu oficerskiego I Brygady Legionów przekazali Komendantowi złoty zegarek z okolicznościowym napisem. Już w 1918 roku do osadzonego w magdeburskiej twierdzy Piłsudskiego napłynęło kilka tysięcy kartek i listów z życzeniami (przekazanych po uwolnieniu), a podczas pierwszych imienin w wolnej Polsce Belweder był wręcz szturmowany przez chcących osobiście złożyć życzenia Naczelnikowi Państwa. Tak już pozostało i dzień 19 marca stał się ogólnonarodowym świętem Józefa Piłsudskiego, obchodzonym w różnych formach jako dowód wdzięczności za Niepodległość przez cały okres II Rzeczypospolitej, również w Nowym Sączu organizowano okolicznościowe msze święte i uroczyste pochody. Do tej tradycji obecnie wróciliśmy dzięki wsparciu i pomocy Urzędu Miasta.”

Ryszard Kapuściński

Ryszard-Kapuściński

Serwis_07.04.2021