Tydzień w Klubach „GP” – 13.12.2017 r.
Wydarzenia w Klubach „GP”
Miłosławski Klub „GP” gościł przewodniczącego warszawskiego Klubu „GP”, legendarnego opozycjonistę oraz konsula honorowego czeczeńskiej Republiki Iczkerii Adama Borowskiego. Pierwszym punktem spotkania była wizyta w Winnej Górze, gdzie w kościele pw. św. Michała Archanioła Adam Borowski wraz z przedstawicielami klubu złożył kwiaty w Kaplicy Grobowej Jana Henryka Dąbrowskiego. Na spotkaniu pt. „O niepodległą i sprawiedliwą Rzeczpospolitą” gość przez kilka godzin opowiadał o swojej walce o wolną Polskę. Przybliżył swój udział w pomocy jaką udzielał narodowi czeczeńskiemu. Zachęcał uczestników spotkania do włączenia się w walkę o reformę wymiaru sprawiedliwości. Nie szczędził słów krytyki środowisku sędziowskiemu, którego przedstawiciele w zdecydowanej większości byli mianowani przez wysługujących się totalitarnej władzy, skazujących opozycjonistów sędziów. Po spotkaniu zbierano podpisy pod apelem o reformę wymiaru sprawiedliwości. Przewodniczący klubu Krzysztof Konieczki podsumowując spotkanie stwierdził, że wizyta Adama Borowskiego okazała się sukcesem klubu i całego patriotycznego środowiska w mieście.
Przy współudziale Klubu „GP” Hamburg i Generalnego Konsulatu RP w Hamburgu odbyło się spotkanie Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa z polskimi przedsiębiorcami z północnych Niemiec. To kolejne spotkanie w ramach projektu Kapitał Polonii, którego celem jest przedstawienie przedsiębiorcom polonijnym celów i założeń projektu oraz przedstawienie nowych informacji o sytuacji ekonomicznej w Polsce. Spotkanie, w którym uczestniczyli mali i średni polscy przedsiębiorcy zainteresowani zainwestowaniem w Polsce, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Prelegentami były osoby związane z Radą Gospodarczą Strefy Wolnego Słowa. Piotr Hofman przedstawił ideę powstania Rady Gospodarczej Strefy Wolnego Słowa oraz omówił sposób w jaki można inwestować w branżę budowlaną, Kamil Góral wystąpił z wykładem nt. „Kapitał Polonii”, Piotr Beaupre opowiedział o odnawialnych źródłach energii na przykładzie swojej firmy Neo Energy sp. z o.o , Piotr Wypych wyjaśnił słuchaczom czym jest Polski Fundusz Rozwoju, a Dariusz Hreniak przedstawił nowe technologie w budownictwie. Tematy z jakimi przyjechali prelegenci były tak interesujące dla uczestników konferencji, że po ich wystąpieniach odbyła się długa dyskusja. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły media Strefy Wolnego Słowa: Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie, portal Niezależna. pl, TV Republika. Przewodniczący Klubu „GP” Hamburg, Mariusz Bartkiewicz dziękuje Konsulowi Generalnemu Piotrowi Golemie i Konsulowi Adamowi Borkowskiemu za pomoc w zorganizowaniu spotkania.
Członkowie Klubu „GP” w Gnieźnie uczestniczyli w Balu Niepodległości organizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców podgnieźnieńskiej gminy Niechanowo. Przewodnicząca tego stowarzyszenia jest aktywnym członkiem klubu „Gazety Polskiej” i od sześciu lat klubowicze wspierają jej działalność.
.
..
Na zaproszenie Klubu „GP” Hamburg II na spotkaniu z cyklu „Wieczór Polski” odbył się koncert Bartłomieja Kurowskiego w sali przy kościele Maria Himmelfahrt Oldenfelderstr.
.
.
W Obornikach została odsłonięta tablica pamięci Władysława Siwka, powstańca wielkopolskiego, członka Stronnictwa Narodowego oraz aktywnego działacza przedwojennego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Obornikach. Tablicę odsłonił wnuk Władysława Andrzej Siwek i Prezes Sokoła Krzysztof Piotrowski.
.
.
Dyrektor ds. publicystyki TVP Info Tadeusz Płużański był gościem na spotkaniu zorganizowanym przez Klub „GP” w Żywcu oraz posła na Kazimierza Matusznego. Temat wykładu był „Rotmistrz Witold Pilecki – Bohater Niezwyciężony”.
.
.
.
.
.Na spotkaniu Klubu „GP” w Szczytnie gościł poseł Jerzy Gosiewski.
.
.
.
Klub „GP” Elbląg II jako współorganizator wystawy poświęconej pisarzowi, żołnierzowi AK- patriocie Sergiuszowi Piaseckiemu otworzył wystawę w delegaturze UW w Elblągu. Na uroczystość przybyli licznie mieszkańcy miasta jak również młodzież szkolna. Uroczystość otworzyła dyrektor biura UW Karolina Kozioł, natomiast przybliżenie postaci, opis życia i osiągnięć Sergiusza Piaseckiego dokonał wicewojewoda dr Sławomir Sadowski.
.
.
Członkowie Klubu „GP” w Starogardzie Gdańskim zorganizowali akcję „Znicz pamięci”, w Lesie Szpęgawskim. W ramach przedsięwzięcia wzięło udział ponad 100 osób, którzy posprzątali masowe groby pomordowanych przez Niemców oraz zapalili znicze. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął poseł Jan Kilian.
.
.
Na zaproszenie Klubu „GP” w Środzie Wielkopolskiej odbyło się spotkania z dr. Przemysławem Ostojskim, naczelnikiem Wydziału Zagadnień Rozpoznawczych w Departamencie Prawa Administracyjnego Ministerstwa Sprawiedliwości.
Członkowie Klubu „GP” Gdańsk II wzięli udział w Zaduszkach Partyzanckich. Wydarzenie to co roku jest organizowane na cmentarzu garnizonowym w Gdańsku, przy grobach Inki i Zagończyka przez Annę i Andrzeja Kołakowskich. Ksiądz Krzysztof Ławrukajtis odmówił modlitwę za spokój ich dusz i za ich oprawców.
.
.
.
Klub „GP” w Suwałkach brał udział w kweście na rzecz zabytkowych pomników suwalskiego cmentarza organizowanej przez Akcję Katolicką.
.
.
.
.
Klub „GP” w Łochowie zorganizował spotkanie pt. „Czy Polska musi walczyć o niepodległość?” Gośćmi spotkania byli: redaktor Adrian Stankowski i Cezary Jurkiewicz prezes Polskiej Fundacji Narodowej.
.
.
.
Klub „GP w Łochowie przy współpracy Stowarzyszenia Memento Auschwitz zorganizował bezpłatną projekcję filmu „Pilecki”. Wstępem do filmu było wystąpienie współautora filmu Pana Bogdana Wasztyla.
W Będzińskim kinie Nowość odbył się pokaz filmu Konrada Starczewskiego pt. „Zapora” poświęconemu mjr. Hieronimowi Dekutowskiemu. Patronem i organizatorem pokazu był senator Arkadiusz Grabowski i Klub „GP” Będzin II przy dużej pomocy klubu z Dąbrowy Górniczej.
.
.
.
W Starogardzie Gdańskim odbyło się spotkanie z Piotrem Szubarczykiem z Biura Edukacji Narodowej IPN pt. „Czarna Śmierć, Czerwona Zaraza” z cyklu „Przystanek Historia”.
Radiowy Klub „Gazety Polskiej” – w każdy poniedziałek o godz. 18.00 na antenie Radio Kraków, 101,6 MHz, www.radiokrakow.pl, www.klubygp.pl.
Paryż (Francja) – zmiana przewodniczącego, nowym przewodniczącym został Andrzej Woda, tel. (00 33) 695 033 412 e-mail: paryskiklubgp@gmail.com Pani Mirosławie Woroniecki dziękuję za dotychczasową ciężką i owocną współpracę.
Zabrze II – powstał 441. Klub „GP”, przewodniczącym został Arkadiusz Katafoni, tel.: 532 585 677, e-mail: klubgp.zabrze2@gmail.com
Paryż Notre-Dame (Francja) – powstał 442. Klub „GP”, przewodniczącym została: Mirosława Woroniecki, tel.: (00 33) 6 66 26 10 07, e-mail: paryz.notredame.klubgp@gmail.com
Ryszard Kapuściński