Tekst alternatywny

TYDZIEŃ W KLUBACH „GP”|Przed Klubami „GP” wiele wielkich wyzwań!

Tydzień w Klubach „GP” – 25.11.2020 r.

Przed Klubami „GP” wiele wielkich wyzwań!

Serwis-25.11.2020Przez trzy dni trwał VI Nadzwyczajny Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” – online 2020, pomimo panującej pandemii koronawirusa, która ograniczyła możliwość spotkań całe środowisko patriotów związanych z klubami „GP” zdawało sobie sprawę, że musi się spotkać i porozmawiać o wyjątkowych zagrożeniach jakie zawisły nad Polską. Nigdy, nawet w czasach głębokiej komuny nie dochodziło do tak bezczelnego ataku lewactwa na Kościół, na naszą wiarę, na młodzież, którą próbuje się zdeprawować. Nigdy wcześniej nie było takiej agresji opętanego tłumu, skierowanego na świątynie, pomniki bohaterów narodowych, które dewastowano i profanowano. Dochodzi do zakłócania mszy świętych, do czynnych napaści na księży, na ludzi modlących się w kościołach. O tych zagrożeniach i o zmieniającej się sytuacji w Stanach Zjednoczonych po wyborach prezydenckich ze znamienitymi gośćmi, których zaproszono na zjazd,  przez trzy dni, rozmawiało tysiące klubowiczów z całego świata. A lista gości była doprawdy imponująca. Klubowicze mieli możliwość wysłuchania i zadania pytań najważniejszym politykom, ministrom, posłom, historykom, ludziom kultury, biznesu i dziennikarzom, Gośćmi honorowymi zjazdu byli: prezydent RP Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i marszałek senior Antoni Macierewicz. Zaszczycili nas swoją obecnością: minister Mariusz Błaszczak, europoseł Anna Fotyga, minister Jacek Sasin, minister prof. Zbigniew Rau, minister prof. Krzysztof Szczerski. europoseł Ryszard Czarnecki, posłowie: Anna Milczanowska, Anna Maria, Marek Suski, Bartłomiej Wróblewski. Historycy: Piotr Dmitrowicz, prof. Tomasz Panfil, dr Karol Nawrocki. O edukacji mówili: prof. Przemysław Czarnek, kuratorzy: Barbara Nowak i Waldemar Flajszer. Gospodarka była domeną takich gości jak: prezes BGK, Beata Daszyńska – Muzyczka, Maks Kraczkowski – wiceprezes zarządu PKO BP, Robert Perkowski – wiceprezes zarządu PGNiG SA ds. Operacyjnych, sekretarz stanu Artur Soboń, Wioletta Czemiel-Grzybowska – prezes Zarządu PGE. Dyskusje panelowe prowadzili dziennikarze: Katarzyna Gójska, Tomasz Sakiewicz, Jacek Liziniewicz, Tomasz Łysiak, Piotr Lisiewicz, Adrian Stankowski, Paweł Woźniak, Ryszard Kapuściński.

Słowa podziękowań i komentarze, które zarejestrowała red. Cyntia Harasim, skierowały podczas Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” inne ważne postacie ze świata polityki. Wszyscy wskazywali na niezwykłą pracę jaką od lat dla Polski wykonują Kluby „Gazety Polskiej”. Wśród nich znaleźli się m.in.: wicepremier Piotr Gliński, wicepremier Jarosław Gowin,  minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wicemarszałek Małgorzata Gosiewska, minister Andrzej Adamczyk, europoseł Jacek Saryusz-Wolski, europoseł Beata Mazurek, minister Marlena Maląg, poseł Anna Paluch, Jacek Pawłowicz.

Do uczestników zjazdu list wystosował prezes PiS i wicepremier Jarosław Kaczyński.

Warszawa, dnia 13 listopada 2020 r.

Szanowny Pan

Ryszard Kapuściński

Prezes

Klubów „Gazety Polskiej”

Panie Prezesie,

Szanowni Państwo – Uczestnicy VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”,

Drodzy Przyjaciele!

Czas mamy szczególny – pandemiczny, stąd Państwa Zjazd i to moje z Państwem spotkanie odbywa się w wyjątkowej, dotąd niespotykanej formule. Ale ta nowa, zdalna forma komunikowania się nie zmienia istoty rzeczy.

Można powiedzieć, że te nasze, dla mnie jakże miłe spotkania podczas których czułem się jak u siebie w domu, zaczynały się od moich dla Państwa podziękowań za Waszą, Drodzy Państwo, ofiarną pracę dla Sprawy, za Waszą patriotyczną i obywatelską służbę Ojczyźnie, narodowi, polskości, słowem – temu wszystkiemu, co nas jako ludzi i Polaków duchowo konstytuuje.

Dziś także pragnę Państwu wyrazić moją z głębi serca płynącą wdzieczność za Państwa postawę w ostatnim czasie. Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem „Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę”. Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów a także niszczył narodowe świętości.

To dzięki takim właśnie dającym w czasie próby świadectwo miłości wiary i Ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu.

Szanowni Państwo!

Siłą rzeczy, zacząłem te moje podziękowania od spraw najbliższych w czasie, ale jestem też winien je Państwu za Wasze ofiarne zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę w trakcie kampanii prezydenckiej. Druga fala pandemii koronawirusa może wydarzenia z lata odsuwać w cień, ale przecież nie możemy zapominać, że to wielkie strategiczne zwycięstwo zapewniło obozowi Zjednoczonej Prawicy możliwość realizowania programu i budowania polskiej wersji państwa dobrobytu.

Szanowni Państwo!

Przed nami wiele wielkich wyzwań, które, tak jak poprzednie, wymagać będą od nas mobilizacji, zaangażowania, ofiarności i samozaparcia. Będziemy bowiem jako obóz wierności wierze i Polsce atakowani z różnych stron na wiele sposobów. Atakowani tym gwałtowniej, im większe będą nasze sukcesy w budowaniu sprawiedliwej i solidarnej Polski, silnej duchem i gospodarką, suwerennej, realizującej nasze polskie interesy Rzeczypospolitej. Dlatego, tak jak zawsze, pragnę Państwa jako wypróbowanych Przyjaciół prosić o dalsze wsparcie, o to, byście nie ustawali w Waszej działalności, w wysiłkach na rzecz pomyślności naszej Ojczyzny.

Brońmy Polski, brońmy tego wszystkiego, co ją i nas tworzy, by ona dalej trwała i była prawdziwym domem dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków.

Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia.

Gościem specjalnym pierwszego dnia zjazdu był prezydent Andrzej Duda, który rozpoczął swoją rozmowę z klubowiczami od podziękowań dla środowiska „Gazety Polskiej”. – To dla mnie ważna sposobność, żeby podziękować środowisku Klubów Gazety Polskiej za wsparcie w czasie kampanii prezydenckiej, że byliście państwo ze mną do końca, że przychodziliście na spotkania, wspieraliście w trudnych sytuacjach. Nasi oponenci w różny sposób się zachowywali, próbowali przeszkadzać, były duże emocje. – powiedział prezydent Andrzej Duda. Podkreślił, że jego rolą, jako prezydenta, jest być prezydentem wszystkich Polaków. – To nie jest łatwa funkcja, naród jest wielki, jest w nim wiele poglądów. Mam świadomość tego, że w jakichś sposób staram się reprezentować wszystkich. Czasem muszę odejść od strony poglądów, zrobić coś, co nie do końca jest zgodne z moimi przekonaniami. – dodał prezydent. Wskazał również cel, do jakiego dąży jako prezydent. – Dziękuję za to, że ci, którzy mnie wsparli, wierzyli, że mamy wspólny cel. Tym celem jest wolna, suwerenna, silna Rzeczpospolita. Najważniejsza jest niepodległa, suwerenna i wolna Polska, za którą kiedyś nasi przodkowie cierpieli. To wielka historia i patrząc na Polskę musimy z tej historii wyciągnąć wnioski – powiedział.

Gościem honorowym był premier Mateusz Morawiecki, który odniósł się do polityki rządu w obliczu epidemii koronawirusa. – My byliśmy solidarnościowi, my nie byliśmy odporni na te wołania, ponieważ wiedzieliśmy, że ratując te miliony miejsc pracy, ratując szanse polskiej gospodarki na rozwój jednocześnie budujemy fundament na przyszłość, a wiedzieliśmy wtedy, że przyszłość będzie zdecydowanie inna. Wierzyliśmy, że druga fala jest w odwrocie – ja tak wierzyłem, bo bardzo wielu epidemiologów również w to wierzyło, nie mówiąc o bardzo wielu komentatorach i właściwie chyba wszystkich rządach świata –  mówił premier. – Pokażcie mi jakiś rząd na świecie, który w lipcu, czy w sierpniu praktycznie – nie wiem co wtedy miałby robić – ale wdrażałby np. jakieś nowe obostrzenia. A skąd, przecież wtedy wszyscy luzowali obostrzenia, było jedno wielkie wezwanie ze strony wszystkich społeczeństw – „uwolnijcie gospodarkę” itd. – przypomniał Morawiecki.

Gość honorowy zjazdu, marszałek senior Antoni Macierewicz zwrócił uwagę, że Kluby „Gazety Polskiej” pełnią szczególną rolę. – Tutaj jest właśnie ośrodek budowy polskiego patriotyzmu, mobilizacji społecznej i równocześnie współdziałania z partiami Zjednoczonej Prawicy. Tak naprawdę obywatelskie zaangażowanie kształtuje się właśnie poprzez Kluby „Gazety Polskiej”. Ta długa praca czternastu lat codziennego oddziaływania na środowiska lokalne, na społeczność polską, jestem głęboko przekonany, że zaowocuje nie tylko tą Strażą Patriotyczną, która odegrała ogromna rolę w zatrzymaniu ofensywy barbarzyństwa, ale także zjednoczenia środowisk patriotycznych, narodowych, zwłaszcza młodzieżowych – stwierdził Marszałek. Odniósł się do działań Komisji Europejskiej, która zapowiedziała, że przedstawi strategię wzmocnienia praw osób LGBTQI w krajach Unii Europejskiej. – Słusznie pan premier Orban nazwał te próby, dążenie do takich decyzji, budową nowego Związku Sowieckiego, na co Węgry, jak powiedział, nigdy się nie zgodzą. Myślę, że w tej sprawie mamy wszyscy w Polsce takie samo zdanie. – powiedział Antoni Macierewicz.

Za wielotygodniową ciężką pracę, za zorganizowanie zjazdu online, za innowacyjność podziękowania składam: Beacie i Waldkowi Dróżdż, Ewie Wójcik, Ani Wójcik, Przemkowi Szałańskiemu. Cynti Harasim dziękuję za sfilmowanie komentarzy i podziękowań. Dziękuję Pawłowi Piekarczykowi, który swoją muzyką skomentował wydarzenia polityczne.  Dziękujemy Koleżankom i Kolegom z redakcji i biura „Gazety Polskiej”, „Gazety Polskiej Codziennie”, Niezalezna.pl, VOD GP, TV Republika za współpracę przy organizacji, nagrywanie, montowanie, pisanie relacji, zamieszczanie na portalach.

Ryszard Kapuściński

Ryszard-Kapuściński

GP_2020.11.25_serwis

Serwis 25.11.2020